Grupa V

Konkurs plastyczny „Jestem Polak mały”

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: „Jestem Polak Mały”, pod hasłem  „Moja ojczyzna – od gór po morze”. Na konkurs należy nadesłać prace ilustrujące atrakcje turystyczne Polski. Praca musi być wykonana samodzielnie przez dziecko i oprawiona w białe passe-partout (szer. ramki po 2 cm z każdej strony). Technika wykonania prac: rysunek, wydzieranka, malowanie farbami. Format pracy A4, A3. Prace można przynosić do 20 października do pani Weroniki.

Jesteśmy dumni z polskich atrakcji turystycznych. Pokażcie na swoich pracach plastycznych wybrane poniżej atrakcje turystyczne, tak, aby na każdej z nich poza wybraną atrakcją widniała nasza biało-czerwona flaga. Powodzenia!

Kopalnia soli kamiennej w Wieliczce, Kościół Mariacki w Krakowie, Sukiennice w Krakowie, Stare Miasto we Wrocławiu, Morze Bałtyckie, rzeka Wisła, polskie góry, Mazury, ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, zamek krzyżacki w Malborku, Morskie Oko, Puszcza Białowieska, Błędne Skały, Jaskinia Raj w Górach Świętokrzyskich.


Wrzesień. Aktywności naszych podopiecznych

Kolorowanie obrazków według kodu. Wspólne budowanie z klocków – patyczków. Opowiadanie historyjek obrazkowych. Zabawy ruchowe z kostką. Na koniec czas wolny w grupie – budowanie z kreatywnych klocków, układanie puzzli i projektowanie torów dla samochodów.