Język angielski

JĘZYK ANGIELSKI – WRZESIEŃ 2023

Tym razem rozpoczynamy swoją przygodę z serią FUN TIME Wydawnictwa Mac Edukacja. Naszymi przewodnikami po świecie piosenek, historyjek i zabaw ruchowych i muzycznych będzie królik Dusty i jego wielu przyjaciół – między innymi lisek Chester i sówka Poppy.

Ta nowa na rynku seria jest okazją do rozwijania umiejętności językowych, kreowania swobody komunikacji w atmosferze wspólnej zabawy.

Unit 1 to WELCOME! Animals and Games – zwierzątka, imiona, gry, zabawy. Słownictwo kluczowe: fox, owl, rabbit, duck, frog, small, big, colours, numbers, emotions, hide and seek, hopscotch, board game, computer game, card game, football i inne. Struktury językowe: How are you today? I’m sad/happy…, Let’s play tag/a board game…, Great idea!

W celu utrwalenia poznanego słownictwa warto zapoznać się z zamieszczonymi zadaniami: wyszukać 4 różnice i nazwać dziecięce gry poznane na zajęciach, zagrać w grę rodzic – dziecko i powtórzyć słownictwo z Unitu 1.

JĘZYK ANGIELSKI – PAŹDZIERNIK 2023

Unit 2 – Numbers and school objects – to okazja do poznania liczb i utrwalenia umiejętności przeliczania od 1 do 10 oraz posługiwania się nazwami przyborów szkolnych w dziecięcym plecaku i piórniku. Posłużą do tego celu jak zawsze zabawy, gry, piosenki, historyjki obrazkowe i rymowanki. Powtórzymy też tematykę emocji – rozróżniania ich, nazywania i wczuwania się w emocje innych osób.

Pomocne okażą się zamieszczone poniżej pomoce dydaktyczne. Przyjemnej pracy!

JĘZYK ANGIELSKI – PAŹDZIERNIK 2023

Zachęcam do obejrzenia filmiku z treścią książeczki COLOUR MONSTER poruszającej problematykę emocji w oparciu o kod kolorów. Dzieci znają już z zajęć kolorowe monstery i wiedzą jakim odpowiadają emocjom. będzie to powtórzenie, utrwalenie i rozszerzenie tematyki.

JĘZYK ANGIELSKI – LISTOPAD 2023

Unit 3 poświęcony jest poznawaniu słownictwa związanego z elementami wyposażenia domu i jego zewnętrzną budową. Będziemy poznawać nowe piosenki, gry i zabawy, utrwalając kluczowe słownictwo i struktury językowe. Posłuchamy nowych przygód trójki bohaterów doskonaląc umiejętność rozumienia ze słuchu. Utrwalimy kolory i określenia wielkości. Przypomnimy wiadomości z zakresu zdrowia i higieny osobistej.

JĘZYK ANGIELSKI – LISTOPAD 2023

Polecam obejrzenie z dzieckiem zamieszczonej wyżej historyjki o zajączku z YouTube i wspólne jej śpiewanie. Będziemy wykorzystywać tę śliczną jesienną piosenkę podczas naszych zajęć w przedszkolu.

GOOD KIDS COMPANY przygotowała dla dzieci piękną powitalną piosenkę. Tą wesołą piosenką będziemy witać się w sezonie jesienno – zimowym. Może będzie też towarzyszyć dzieciom i rodzicom podczas porannego powitania?

JĘZYK ANGIELSKI – GRUDZIEŃ 2023

Unit 4 Bedtime Story – to wprowadzenie w świat fantazji, bajek i baśni ( king, queen, princess, knight, castle, gold crown, wand, fairy, sword, dragon ), poznania nowych piosenek, rymowanek i zabaw utrwalających nowe słownictwo i struktury językowe. Grudzień to także czas świąt, Mikołaja, elfów reniferów i dlatego także takie tematy pojawią się na naszych zajęciach. Merry Christmas!

JĘZYK ANGIELSKI – STYCZEŃ 2024

Unit 5 ( THE RAINY DAY ) to okazja do poznania różnych typów pogody: sunny, rainy, snowy, stormy, cloudy, foggy i windy poprzez udział w wielu różnorodnych zabawach i grach. Poznamy też słownictwo związane z ubiorem niezbędnym do zabezpieczenia się przed deszczem: raincoat, wellies, umbrella, zjawiskami takimi, jak: puddle, raindrop, lightning, tornado. Nauczymy się pytać o pogodę: What’s the weather like? i odpowiadać na to pytanie. Poznamy kolejne przygody trójki naszych bohaterów: Dustiego, Chestera i Poppy doskonaląc umiejętność słuchania i rozumienia słuchanego tekstu w języku angielskim. Będziemy doskonalić wymowę nowych słów w piosenkach i rymowankach. Uwzględnimy również tematykę związaną ze styczniowym Dniem Babci i Dziadka.

Język angielski – LUTY 2024

W lutym 2024 powtórzymy króciutko tematykę styczniową dotyczącą pogody. Zaśpiewamy naszą przewodnią piosenkę The weather song ze strony Little songs ( dostępna na youtube ). Kolejny UNIT 6 nosi nazwę FOUR SEASONS i dotyczy wszystkich czterech pór roku. Dzieci poznają słownictwo związane z porami roku – spring, summer, autumn, winter, seasons, ich symbolami – snowflakes, leaves, flowers, fruits, tree, park i dodatkowe takie jak – jar, shaving cream, sloud. Poszerzą swoją wiedzę przyrodniczą dotyczącą zjawisk przyrodniczych. Rozwiną zdolność logicznego myślenia, spostrzegawczość, umiejętność rozumienia ze słuchu, motorykę małą i dużą, myślenie operacyjne. Udoskonalą współpracę w grupie, komunikację w języku obcym w zakresie pytania o pory roku oraz liczebność obiektów. Poznają nowe zabawy i gry, zaśpiewają nowe piosenki, np. Four seasons na stronie Pancake Manor ( dostępna na youtube ).

JĘZYK ANGIELSKI – MARZEC 2024

Unit 7 IT’S LUNCHTIME – to okazja do poznania słownictwa związanego z jedzeniem ( sausages, soup, chips, fish, chicken, salad ), zdrowego i niezdrowego pożywienia, przekąsek i napojów ( sandwiches, water, chocolate, nuts, fizzy drinks ) i struktur: it’s good/bad for you oraz poszerzenia wiedzy z zakresu edukacji zdrowotnej, higieny żywienia, rozwinięcia zdolności logicznego myślenia, spostrzegawczości, umiejętności rozumienia ze słuchu, motoryki małej i dużej, współpracy w grupie i komunikowania się w języku obcym w zakresie pytań o upodobania związane z jedzeniem oraz odpowiadania na nie lub informowania czy dany produkt spożywczy jest dobry czy niedobry dla zdrowia, yummy czy yucky. Na zajęciach będzie jak zawsze wiele okazji do śpiewania, recytowania, gier i zabaw multisensorycznych. Znajdziemy też czas na tematykę zbliżającej się wiosny związaną z lutowym tematem zajęć i Easter. Nasza przewodnia piosenka to Are you hungry? Super Simple Songs ( dostępna na youtube ).

KWIECIEŃ 2024

W miesiącu kwietniu 2024 w ramach Unitu 8 Amazing Animals poznaliśmy nazwy zwierząt egzotycznych. Bawiliśmy się w różnorodne gry i zabawy pozwalające zapamiętać nazwy: monkey, giraffe, toucan, elephant, tiger, crocodile. Poznaliśmy nowe piosenki np Walking in the jungle ( dostępna na Youtube ).

MAJ 2024

Unit 9 IN THE PLAYGROUND to okazja do poznania gier i zabaw i różnorodnych akcesoriów na placu zabaw. Poznamy słownictwo związane z zabawkami: scooter, yo-yo, skipping rope, frisbee, skateboard, trampoline ) i sprzętami na placu zabaw: playground, swing, seesaw, sandbox, slide oraz sand, dry, wet. Poszerzymy wiedzę o słownictwo z zakresu edukacji przyrodniczej, właściwości piasku. Rozwiniemy zdolności logicznego myślenia, spostrzegawczość, motorykę małą i dużą. Udoskonalimy umiejętności współpracy w grupie, komunikowania się w języku obcym w zakresie informowania się o swoich ulubionych zabawkach i zabawach, pytania o pozwolenie i udzielania odpowiedzi na zadane pytania. Ze względu na zbliżające się święto mamy i taty przypomnimy sobie poznane już piosenki z tej okazji i poznamy nowe np You are my sunshine ( dostępna na Youtube ).

CZERWIEC 2024

Ostatni unit – unit czerwcowy – nosi nazwę AT THE SEASIDE i  stanowi okazję do poznania słownictwa związanego z letnimi elementami garderoby – hat, dress, sweater, t-shirt oraz shorts, sandals, swimming trunks, sunglasses, swimming suit, cap, wakacjami na plaży – towel, beach, sea, sand, wave , a także dodatkowych słów powiązanych z treścią zajęć – wind, calm sea, storm at the sea, pinwhere.

W trakcie zajęć powtórzymy nazwy codziennych ubrań chłopca i dziewczynki. Przypomnimy nazwy części ciała – head, body, legs, arms, feet, hands i twarzy – nose, eyes, ears etc.

Dzieci rozwiną zdolność logicznego myślenia, spostrzegawczość, umiejętność rozumienia ze słuchu, motorykę małą i dużą, udoskonalą umiejętność współpracy w grupie, komunikacji w języku obcym w zakresie pytania o ubiór i opisywania go, stawiania pytań o kolor i odpowiadania na nie.

Będziemy na zajęciach wspólnie rozwiązywać zagadki, brać udział w grach, zabawach, śpiewać piosenki, słuchać o nowych przygodach trzech bohaterów na podstawie historyjki obrazkowej. Będzie nam cały miesiąc towarzyszyła m.in. piosenka Get dressed for the day The Singing Walrus ( dostępna na Youtube  ).

Skip to content