Język angielski

LISTOPAD ( 3 )

CINDERELLA – zabawy z clothes na odstawie bajki o Kopciuszku

GRUDZIEŃ 2021 ( 2 )

W grudniu zajmiemy się tematem Monster party, a w jego ramach skupimy się na poznawaniu, wskazywaniu, nazywaniu, liczeniu części ciała tj. head, nose, mouth, eyes, fingers, toes, utrwalimy liczebniki od 1 do 10, będziemy budować pytania How many…?, odpowiadać używając struktury I have got… np. I have got one head, zaśpiewamy Monster song, posłuchamy nowej historyjki o przygodach żuczków, wykonamy polecenia z zastosowaniem nazw czynności i części ciała np. touch your nose. W ramach projektu Wash your hands porozmawiamy o nawyku mycia rąk. Przyjrzymy się Bożonarodzeniowym zwyczajom, zaśpiewamy piosenki o tematyce świątecznej, złożymy życzenia Wesołych świąt. Posłuchamy nowej bajki z projektu Angielskie Bajanie. klasyka baśni multisensorycznie – będzie to Królowa śniegu, która stanie się pretekstem do zabaw dotyczących zimy, zwierząt polarnych i zimowych ubrań.

GRUDZIEŃ 2021 ( 1 )

LISTOPAD 2021 ( 2 )

LISTOPAD 2021 ( 1 )

W listopadzie przypomnimy sobie poznane już kolory i ich odcienie – jasny i ciemny oraz poznamy nowe. Uzbiera się już długa lista: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, fioletowy, granatowy, różowy, biały, brązowy i czarny. Zabawimy się w kolorowe zabawy, przypomnimy barwne piosenki, poznamy nowe przygody trójki naszych bohaterów ( bugs ), utrwalimy kolejność barw w tęczy. Utrwalimy nazwy liczb od 1 do 10, obejrzymy ich obraz graficzny, policzymy od 1 do 10 i od 10 do 1, zaśpiewamy piosenkę licząc palce rąk i nóg. W ramach Angielskiego Bajania w tym miesiącu posłuchamy bajki o Cinderelli.

PAŹDZIERNIK 2021 (3)

PAŹDZIERNIK 2021 (2)

W miesiącu październiku rozpoczynamy cykl zajęć w oparciu o przygody the Bugs Team: losy biedronki Lucy, gąsienicy Colina i pszczółki Belli. będziemy mieć okazję słuchać historyjek obrazkowych o ich przygodach, poznawać nowe słownictwo – w październiku nazwy zwierzątek oraz liczebniki, określenia miejsca, poznamy nowe piosenki i rymowanki, zabawimy się w nowe zabawy. Poznamy kolejną baśń z projektu Angielskie Bajanie. Klasyka baśni multisensorycznie. Tym razem będzie to Czarnoksiężnik z Krainy Oz. Multisensoryczność oznacza poznawanie baśni wieloma sposobami, poprzez wiele różnorodnych gier i zabaw. Harmonogram projektu zamieszczony był we wrześniu.

PAŹDZIERNIK 2021 (1)

PODSTAWA PROGRAMOWA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO: na koniec pobytu w przedszkolu dziecko rozumie bardzo proste polecenia w języku obcym nowożytnym  i reaguje na nie; uczestniczy w zabawach np. muzycznych, ruchowych, plastycznych, konstrukcyjnych, teatralnych; używa wyrazów i zwrotów mających znaczenie dla danej zabawy lub innych podejmowanych czynności; powtarza rymowanki i proste wierszyki, śpiewa piosenki w grupie; rozumie ogólny sens krótkich historyjek opowiadanych lub czytanych, gdy są wspierane np. obrazkami, ruchem, mimiką, gestami.

WRZESIEŃ 2021 (4)

LITTLE RED RIDING HOOD

WRZESIEŃ 2021 (3)

We wrześniu rozpoczynamy udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ANGIELSKIE BAJANIE. KLASYKA BAŚNI MULTISENSORYCZNIE. Poniżej zamieszczony jest harmonogram na jesienne miesiące: wrzesień, październik i listopad.

WRZESIEŃ 2021 (2)

W bieżącym roku szkolnym naszą przygodę z językiem angielskim oprzemy na kursie Bugs Team Starter Wydawnictwa MACMILLAN dostosowując jego zawartość do możliwości, potrzeb, wieku i zainteresowań dzieci. Nadal poznawać będziemy wiele piosenek i zabaw, rozwijać znajomość angielskich słówek i posłuchamy wielu historyjek z życia bohaterów serii, których głównym motywem jet rozwijanie postawy prospołecznej poprzez pracy w grupie i wzajemnej pomocy.

Poniżej znaleźć można kilka ubiegłorocznych filmików, piosenek i zdjęcia dokumentujące naszą wspólną pracę. Warto do nich wracać.

Miłej i owocnej pracy wszystkim przedszkolakom w nowym roku szkolnym życzy nauczycielka angielskiego pani Małgosia.

WRZESIEŃ 2021 (1)

Skip to content