Język angielski

JĘZYK ANGIELSKI – WRZESIEŃ 2023

Tym razem rozpoczynamy swoją przygodę z serią FUN TIME Wydawnictwa Mac Edukacja. Naszymi przewodnikami po świecie piosenek, historyjek i zabaw ruchowych i muzycznych będzie królik Dusty i jego wielu przyjaciół – między innymi lisek Chester i sówka Poppy.

Ta nowa na rynku seria jest okazją do rozwijania umiejętności językowych, kreowania swobody komunikacji w atmosferze wspólnej zabawy.

Unit 1 to WELCOME! Animals and Games – zwierzątka, imiona, gry, zabawy. Słownictwo kluczowe: fox, owl, rabbit, duck, frog, small, big, colours, numbers, emotions, hide and seek, hopscotch, board game, computer game, card game, football i inne. Struktury językowe: How are you today? I’m sad/happy…, Let’s play tag/a board game…, Great idea!

W celu utrwalenia poznanego słownictwa warto zapoznać się z zamieszczonymi zadaniami: wyszukać 4 różnice i nazwać dziecięce gry poznane na zajęciach, zagrać w grę rodzic – dziecko i powtórzyć słownictwo z Unitu 1.

JĘZYK ANGIELSKI – PAŹDZIERNIK 2023

Unit 2 – Numbers and school objects – to okazja do poznania liczb i utrwalenia umiejętności przeliczania od 1 do 10 oraz posługiwania się nazwami przyborów szkolnych w dziecięcym plecaku i piórniku. Posłużą do tego celu jak zawsze zabawy, gry, piosenki, historyjki obrazkowe i rymowanki. Powtórzymy też tematykę emocji – rozróżniania ich, nazywania i wczuwania się w emocje innych osób.

Pomocne okażą się zamieszczone poniżej pomoce dydaktyczne. Przyjemnej pracy!

JĘZYK ANGIELSKI – PAŹDZIERNIK 2023

Zachęcam do obejrzenia filmiku z treścią książeczki COLOUR MONSTER poruszającej problematykę emocji w oparciu o kod kolorów. Dzieci znają już z zajęć kolorowe monstery i wiedzą jakim odpowiadają emocjom. będzie to powtórzenie, utrwalenie i rozszerzenie tematyki.

JĘZYK ANGIELSKI – LISTOPAD 2023

Unit 3 poświęcony jest poznawaniu słownictwa związanego z elementami wyposażenia domu i jego zewnętrzną budową. Będziemy poznawać nowe piosenki, gry i zabawy, utrwalając kluczowe słownictwo i struktury językowe. Posłuchamy nowych przygód trójki bohaterów doskonaląc umiejętność rozumienia ze słuchu. Utrwalimy kolory i określenia wielkości. Przypomnimy wiadomości z zakresu zdrowia i higieny osobistej.

JĘZYK ANGIELSKI – LISTOPAD 2023

Polecam obejrzenie z dzieckiem zamieszczonej wyżej historyjki o zajączku z YouTube i wspólne jej śpiewanie. Będziemy wykorzystywać tę śliczną jesienną piosenkę podczas naszych zajęć w przedszkolu.

GOOD KIDS COMPANY przygotowała dla dzieci piękną powitalną piosenkę. Tą wesołą piosenką będziemy witać się w sezonie jesienno – zimowym. Może będzie też towarzyszyć dzieciom i rodzicom podczas porannego powitania?

JĘZYK ANGIELSKI – GRUDZIEŃ 2023

Unit 4 Bedtime Story – to wprowadzenie w świat fantazji, bajek i baśni ( king, queen, princess, knight, castle, gold crown, wand, fairy, sword, dragon ), poznania nowych piosenek, rymowanek i zabaw utrwalających nowe słownictwo i struktury językowe. Grudzień to także czas świąt, Mikołaja, elfów reniferów i dlatego także takie tematy pojawią się na naszych zajęciach. Merry Christmas!

Skip to content